Як прати постільну білизну?
Кожна з сучасних господинь, без сумнівів, має на озброєнні кілька пар постільної білизни, які періодично змінює. Даний процес пов'язаний з необхідністю його прання. Потрібно розуміти, що кожен комплект може бути виготовлений з різних матеріалів, мати яскраві принти і т. д. В кожному окремому випадку слід уважно підходити до питання прання.
Отже, ви купили постільна білизна, і тепер виникло питання — як його прати? В такому разі наша стаття допоможе вам розібратися у всіх особливостях цього процесу. Для початку зазначимо, що саме дотримання правил догляду за постільною білизною буде сприяти довгому терміну його служби. Тільки в такому разі воно збереже свою привабливість, залишиться міцним і буде радувати вас.
Основні правила, які потрібно знати
Припустимо, ви купили сатинове постільна білизна. Про що потрібно знати в даному випадку? В цілому буде достатньо дотримуватися ряду загальних правил, які відносяться до тканин будь-якого типу. Серед них слід виділити:
- Обов'язково уважно ознайомтеся з порадами виробника білизни. Як правило, на упаковці є основна інформація про тип тканини, її особливості, а також режимі прання, прасування, які не слід порушувати.
- Відразу ж після того, як ви купили постільна білизна, його потрібно обов'язково випрати. При цьому виверніть підодіяльник і наволочки навиворіт.
- Прагнете змінювати своє постільна білизна щотижня. Це дозволить використовувати більш щадні режими прання.
- В обов'язковому порядку сортуйте білизна за двома параметрами — температурний режим і забарвлення тканини. Пам'ятайте, що натуральні тканини також слід прати окремо від синтетичних.
- Краще відмовитися від використання відбілювачів. Справа в тому, що вони сприяють зміні кольору і зносу тканини.
- Замовили дитяче постільна білизна? Пам'ятайте про те, що для його прання потрібно використовувати спеціальний засіб, який для цього призначений. Якщо його немає, візьміть натерте на тертці мило.
- Не забувайте про вагові обмеження пральної машини. Також не наповнюйте барабан більше, ніж наполовину. У такому разі прання буде більш бережний, а віджим і полоскання пройдуть дещо легше.
- Відразу ж після закінчення прання потрібно розвісити постільна білизна. У випадку з кольоровими виробами його вивішують на сонці у вивернутому на виворіт вигляді.
- Гладити комплект постільної білизни краще в трохи вологому стані. Вишиті моделі гладимо з вивороту.
Дотримання цих простих норм не тільки полегшить життя сучасної господині, але і значно продовжить термін його служби.
Постільна постільній ворожнечу
Потрібно розуміти, що для виготовлення постільної білизни в наші дні застосовують досить багато різних видів тканини. Серед найбільш затребуваних варіантів слід виділити:
• Бавовна.
• Льон.
• Шовк.
• Синтетичні тканини.
Поговоримо про те, як прати постільну білизну з цих матеріалів.
Бавовняна тканина
Постільна білизна з бавовни потрібно випрати вручну в перший раз в прохолодній воді. Далі можна вибирати температуру +90-95℃. При необхідності можна додавати відбілювач. При якій температурі прати білизну з кольорового бавовни? Оптимальний варіант — +40℃. У такому разі всі мікроби повинні гинути.
Слід зазначити, що прати бавовняна постільна білизна потрібно окремо від синтетики. Якщо на виробі є відмітка, яка дозволяє машинне сушіння, її можна застосовувати. В іншому випадку просто залишаємо вироби на відкритому повітрі. Тримайте їх подалі від прямих сонячних променів.
Льняна тканина
Льон не боїться кип'ятіння. Але, якщо виріб забарвлене, то температура прання не повинна бути більше +40℃. Постільна білизна білого кольору або вибілені можна прати із застосуванням універсального миючого засобу. Для кольорових виробів потрібно засіб для тонких тканин.
Щоб постільна з льону краще відіпралася, бажано його намилити і покласти в теплу воду на 1 годину. Далі слід додати столову ложку оцту і порошок. Тканину можна прати і прополоскати в холодній воді. Потім швидко просушіть виріб на сонці.
Шовкова тканина
З шовковим постільною білизною потрібно дотримуватися максимальної обережності. Краще не віддавати його в хімчистку. Якщо у тканини немає контурної набивання, можливе ручне прання при температурі до +30℃ і з застосуванням спеціальних засобів. Не можна терти шовк руками або щіткою, а також вичавлювати.
Полоскати шовкову постільну білизну слід двічі — спочатку тепла вода, а потім холодна. Хочете освіжити колір? В самому кінці прання додайте у воду близько 1 чайної ложки оцту на 3 літри води. Сушимо на сонці.
Синтетична тканина
Купили постільна білизна з синтетичної тканини? У такому випадку важливо пам'ятати, що кип'ятити його не можна. Періть вироби при температурі не більше +60℃. Також не можна застосовувати порошки, що мають ефект відбілювання.
Крім цього, неприпустимо гладити тканину або сушити на батареї при температурі більше +50℃.
Якщо ви будете замовляти якісна постільна білизна і дотримувати правила його прання, в такому випадку воно прослужить довгі роки.
- Кому і для чого потрібна упаковка для постільної білизни?Кому і для чого потрібна упаковка для постільної білизни?Повна версія статті