Чому плед з мікрофібри користується популярністю?
Важко собі уявити щось більш приємне, ніж зимовим вечором споглядати гру вогників у каміні, сидячи в кріслі під м'яким пледом, попиваючи гарячий шоколад або інший теплий напій. У даній статті ми поговоримо про невід'ємний атрибут такого відпочинку. Звичайно ж, мова йде про пледах.
Існує досить багато різних різновидів подібних виробів. Однак серед найбільш популярних варіантів слід виділити пледи з мікрофібри. Чому ж вони настільки затребувані? Давайте разом розбиратися!
Для початку зазначимо, що мікрофібра є синтетичним матеріалом. Вона відрізняється дуже тонкими волокнами. Для виготовлення застосовується 100% поліестер або ж комбінація поліаміду з поліестером. Інша назва матеріалу — велсофт. Для виготовлення тканини застосовується технологія, при якій волокно розшаровується на 8, 16 або 25 мікроволокон. Цікавий той факт, що таке мікроволокно у 100 разів тонші людської волосини.
Переваги і недоліки пледів з мікрофібри
Скажемо прямо — пледи з мікрофібри користуються популярністю в чому завдяки масі своїх переваг. Про них ми поговоримо далі. Але для справедливості слід сказати, що недоліки у пледів (покривав) з мікрофібри теж є. Про них ми також поговоримо.
Переваги пледів з мікрофібри
Позитивні переваги пледів з мікрофібри обумовлені ультратонкими волокнами тканини. Серед переваг подібних виробів слід виділити:
- Висока гігроскопічність. Полотно може без проблем ввібрати досить багато вологи. Часом обсяг може перевищувати власний вагу в 4 рази.
- Невелику питому вагу. Якщо ви купите плед з мікрофібри, то відразу помітите його невелика вага. Однак при всьому цьому зовні вироби виглядають дуже об'ємними, пухнастими.
- Теплоізоляційні характеристики. Які пледи найтепліші? Серед лідерів завжди будуть вироби з мікрофібри. Такі покривала відмінно зберігають тепло і швидко зігрівають.
- Повітропроникність. Пледи з велсофта відрізняються хорошими дихаючими властивостями.
- Гіпоалергенність. Тканина не викликає подразнень шкіри або алергічних реакцій на шкірі.
- Антибактеріальні властивості. У мікрофібрі не заводяться різні хвороботворні мікроорганізми, включаючи грибки і польові кліщі.
- Тактильні властивості. Полотно надзвичайно м'яке, пухнасте, ніжне і дуже приємне на дотик.
- Кольоростійкість. Мікроволокна велсофта легко піддаються фарбуванню і при цьому зберігають яскравість тривалий час. Навіть постійні прання йому не страшні.
- УФ промені. Якісний плед-покривало з мікрофібри не боїться впливу ультрафіолетових променів.
- Догляд. Матеріал можна прати, він досить швидко сохне, не вимагає утюжения.
- Ціна. Купити якісний плед з мікрофібри може собі дозволити абсолютно кожен. Ціна на такі вироби не кусається.
- Зовнішній вигляд. Переважно у продажу можна зустріти плед однотонний з мікрофібри. У нього немає зворотньої й лицевої сторони, що дуже практично.
- Зносостійкість. Покривала з велсофта на увазі високої щільності добре протистоять природному зносу.
- Тривалий термін служби. Вироби можна часто прати, вони зберігають форму, не вицвітають і не линяють, а також не дають усадку і не витягуються. Це позитивно позначається на терміні служби пледа.
Недоліки пледів з мікрофібри
Якщо ви вирішили замовити плед з мікрофібри, слід знати про його недоліки. Серед них слід виділити:
- Матеріал боїться впливу високих температур. З-за цієї особливості пледи з велсофта не можна сушити на батареї. Однак найчастіше в цьому немає необхідності, так як вироби сохнуть досить швидко.
- Матеріал схильний до накопичення жиру.
- З часом у тканини знижується повітропроникність і гігроскопічність.
- Пледи схильні до накопичення статичної напруги.
З-за того, що тканина накопичує статичну електрику, вона притягує до себе дрібне сміття і пил. Однак цей недолік легко нівелювати, якщо використовувати після прання антистатик або застосовувати для цього спеціальний миючий засіб.
Рекомендації по догляду за виробами
Щоб ваш плед з мікрофібри прослужив довгі роки, слід дотримуватися деяких правил. Нічого складного в цьому немає, так як матеріал простий у догляді. Отже:
- Періть плед з велсофта в пральній машині при температурі +20℃ або вручну. Мікрофібра відпирається без зусиль, так що цієї температури буде більш ніж достатньо.
- Не можна застосовувати хлорсодержащие миючі засоби або відбілювачі.
- Не сушіть пледи поблизу джерел тепла, адже під дією високих температур вони можуть деформуватися.
- При щоденному використанні потрібно прати покривала з мікрофібри мінімум раз в тиждень.
- Гладити покривала з велсофта не можна.
- Зберігати слід у згорнутому вигляді. Можна використовувати для цього вакуумні пакети.
Підводячи підсумки, скажемо, що пледи з мікрофібри дуже доступні за ціною, практичні у використанні. Тому вони стануть чудовим придбанням для вас. Вони прості у догляді, багато клопоту не доставлять.
- Кому і для чого потрібна упаковка для постільної білизни?Кому і для чого потрібна упаковка для постільної білизни?Повна версія статті